
Povodom Dana antifašističke borbe, gradonačelnik Trogira Ante Bilić uputio je poruku u kojoj je istaknuo važnost očuvanja vrijednosti antifašizma, osobito u današnjem vremenu obilježenom ratovima, sukobima i sve većim podjelama u svijetu.
- Dan antifašističke borbe za mene nije samo podsjetnik na jedan od najvažnijih događaja u povijesti nego i poziv na zajedničku odgovornost da nikad i ni pod koju cijenu ne dopustimo da vrijednosti antifašizma budu ugrožene.
U vremenu kada ponovno svjedočimo ratovima, sukobima i rastu podjela u mnogim dijelovima svijeta, vrijednosti mira, slobode, solidarnosti i poštovanja različitosti jednako su važne kao i prije 80 godina. Moramo ih čuvati i prenositi novim generacijama jer, nažalost, nisu zajamčene.
Ponosan sam što je i Trogir dao svoj doprinos toj borbi i što baštinimo te vrijednosti koje nas podsjećaju da je mir jedina prava pobjeda za sve. Kroz svoju dugu povijest naš grad prolazio različita vremena, ali je uvijek ostajao grad otvorenosti, zajedništva i suživota. Ostanimo i danas primjer tolerancije i međusobnog uvažavanja.
Čestitam vam Dan antifašističke borbe! - poručio je Bilić.
Foto: Ante Bilić/ Facebook


