
U Trogiru je jučer, povodom Svjetskog dana zdravlja, održan projektni dan posvećen promicanju zdravih životnih navika u organizaciji Srednje škole Ivana Lucića Trogir, piše Gradski radio Trogir. Atraktivne lokacije - kula Kamerlengo, prostor Baterije i park Malarija - pretvorene su u središte edukacije, sporta i zajedništva.
Projekt je realiziran u sklopu programa RAST Centra izvrsnosti Splitsko-dalmatinske županije, u suradnji s brojnim partnerima - Policijskom postajom Trogir i Odjelom prevencije PU splitsko-dalmatinske, Crvenim križem Trogir, Dijabetičkim društvom Trogir, Gradom Trogirom te Trogir holdingom, kao i drugim lokalnim dionicima.
Učenici su kroz sportske aktivnosti i edukativne punktove učili o važnosti kretanja, pravilne prehrane, prevencije bolesti i očuvanja okoliša. Poseban naglasak stavljen je na brigu o fizičkom i mentalnom zdravlju, a građani su imali priliku izmjeriti krvni tlak i razinu šećera u krvi te dobiti korisne savjete o zdravim životnim navikama.
Događaju su se pridružili i učenici Osnovne škole Petar Berislavić, Osnovne škole Okruk i Osnovne škole Majstora Radovana, kao i polaznici programa „Genijalno jutro“, čime je dodatno potaknuto zajedništvo i povezivanje djece i mladih. Poseban doprinos dao je i kreativni program u parku Malarija, gdje su učenici sudjelovali u likovnoj radionici oslikavanja zida uz vodstvo umjetnice Magdalene Kudelik.
Ravnateljica škole Vjekoslava Radić istaknula je kako je cilj projekta bio ne samo promovirati školu, nego i podići svijest o važnosti zdravlja, prevencije i brige o sebi, kako u fizičkom tako i u psihičkom smislu. Naglasila je i važnost boravka učenika na otvorenom te izrazila vjeru kako će ovaj projekt postati tradicija.
Foto: Joško Herceg (Gradski radio Trogir)


