
Građanska Inicijativa „Mjesto koje hoće živjeti“ organizirala je druženje i utrku gumenjacima pod nazivom „Zaveslaj za čišći Vranjic“ kako bi još više podigli svijest o važnosti očuvanja industrijom narušenog Vranjičko-solinskog bazena kao i cijelog Kaštelanskog zaljeva.
Inicijativa djeluje od rujna 2020., a osnovana je kao odgovor na pretjeranu zagađenost zraka, mora i okoliša od strane poslovnih subjekata u mjestu Vranjic i okolici.
- U proteklih pet godina postali smo prepoznatljivi borac za osnovna ljudska prava – pravo na zdrav život. Inicijativa predstavlja mještane Vranjica i okolice u borbi za bolji i zdraviji život u Kaštelanskom zaljevu koji je nažalost opterećen teškom industrijom - poručuju iz GI.
S tim ciljem održali su u nedjelju, 31. kolovoza ekološko-sportsku aktivnost u Vranjicu na zapadnoj obali, druženje i utrku gumenjacima pod nazivom „Zaveslaj za čišći Vranjic“ kako bi još više podigli svijest o važnosti očuvanja industrijom narušenog Vranjičko-solinskog bazena kao i cijelog Kaštelanskog zaljeva. Na ovaj način su pridonijeti jačanju motivacije kod djece ali i odraslih da se aktivnije uključe u rad za društveno dobro i kvalitetno upotpune svoje slobodno vrijeme kroz sportske aktivnosti.
Cijeli događaj je bio i humanitarnog karaktera te će sva prikupljena sredstava nakon organiziranja utrke bit uplaćena Sportskoj udruzi za osobe sa Downovim sindromom „Bili tići“ iz Splita (udruga koja okuplja osobe s teškoćama u razvoju sa svrhom poboljšanja kvalitete njihovih života).
U utrci je sudjelovalo 200-tinjak djece, mladih i odraslih.
- Guštali su svi u veslanju, kupanju, gaunima, piću. Hvala našim donatorima i cilome Vranjicu - poručili su iz udruge Bili tići.
Kako im je bilo pogledajte na priloženim fotografijama.
Foto: Bili tići/ Facebook


