
U suradnji sa ronilačkim klubovima: DVD Vranjic, UPA Rostrum i REK Solin, Društvo Crvenog križa splitsko-dalmatinske županije organiziralo je akciju čišćenja podmorja u Vranjicu.
Akcija je započela u 9 sati te je nakon dva sata ronjenja s morskog dna izvađeno oko 500 kg otpada. U ovoj ekološkoj akciji sa ciljem uklanjanja otpada i očuvanja bioraznolikosti sudjelovalo je 30 ronioca. Na površini su, golem trud, uložili i lokalni stanovnici s ribarskim brodicama izvlačeći prepune vreće morskog otpada s dna.
Ekološka akcija je provedena uz podršku Mjesnog odbora Vranjic i inicijative "Mjesto koje hoće živjeti" i uz stotinjak volontera i mještana koji su pomogli u logistici.
Cilj ove akcije je potaknuti zajedništvo kako bi dodatno osvijestili važnost odgovornog odnosa prema moru i prirodi općenito te da Vranjic uz ovakve akcije bude na ponos za današnje i buduće generacije, a ne samo simbol onečišćenja.
Foto: Građanska inicijativa "Mjesto koje hoće živjeti"


