
Ekološka akcija čišćenja podmorja s ciljem očuvanja morskog okoliša i podizanja svijesti o važnosti zaštite prirode, održat će se subotu, 27. lipnja u Vranjicu.
Akcija će se provoditi na sjevernoj strani vranjičkog poluotoka, gdje će ronioci tijekom jutarnjih sati čistiti podmorje i uklanjati otpad iz mora. Organizatori pozivaju sve mještane i građane dobre volje da se pridruže akciji te svojim sudjelovanjem doprinesu ljepšem i čišćem okolišu.
Sudionici će se moći uključiti u akciju od 9:30 do 11:30 sati, pomažući pri izvlačenju otpada koji će ronioci iznositi iz podmorja. Osim konkretne pomoći u čišćenju, cilj akcije je potaknuti zajedništvo i dodatno osvijestiti važnost odgovornog odnosa prema moru i prirodi.
Organizatori akcije su Društvo Crvenog križa SDŽ, Gradsko društvo Crvenog križa Solin, Mjesni odbor Vranjic i Građanska inicijativa „Mjesto koje hoće živjeti“ Vranjic.
Svi zainteresirani pozvani su da se pridruže i svojim doprinosom pomognu očuvanju vranjičkog podmorja za buduće generacije.

Foto: Mjesni odbor Vranjic / Mjesni odbor Vranjic


