
U sklopu ovogodišnjeg 71. Splitskog ljeta, sutra, 1. kolovoza na Peristilu će, u povodu obilježavanja 30. obljetnice vojno-redarstvene operacije Oluja, svečani koncert održati Dubrovački simfonijski orkestar i klapa "Sv. Juraj" Hrvatske ratne mornarice.
Cjelovečernji koncert udruženih snaga Dubrovnika i Splita, pod nazivom "Sve dok mi smo tu", najavljen je za 21 sat, a održati će se pod dirigentskom palicom maestra Slobodana Begića.
Dubrovački simfonijski orkestar ove godine, inače, obilježava stotu godišnjicu svog umjetničkog rada, dok je za mornaričku klapu ovo svojevrsni nastavak proslave vojno - redarstvene operacije Oluja, nakon današnjeg nastupa na Svečanom vojnom mimohodu u Zagrebu.
- Dubrovački simfonijski orkestar ove godine slavi impresivnih 100 godina glazbenog djelovanja, tijekom kojih je prerastao u ključnu instituciju dubrovačkog i hrvatskog kulturnog života. Njihov jubilarni nastup na Peristilu bit će poseban i zbog obilježavanja 30. godišnjice vojno-redarstvene akcije Oluja. Spajanjem ove dvije važne obljetnice, koncert postaje emotivna i kulturna prekretnica koja povezuje ova dva velika hrvatska grada, Dubrovnik i Split - poručuju organizatori.
Publika će ovom prigodom moći uživati u zajedničkim izvedbama brojnih domoljubnih pjesama poput To je tvoja zemlja, Croatio iz duše te ljubim, Moja domovina, Zemlja dide mog i bojnih drugih.
Više informacija o koncertu i samim izvođačima kao i karte za koncert možete pronaći na službenoj stranici 71. Splitskog ljeta.


