
Sinoć je održano drugo polufinale Dore 2026, izbora hrvatske pjesme za pjesmu Eurovizije, u kojemu je nastupilo 12 izvođača, a u finale je ušlo njih osam - Sergej, DEVIN, Stela Rade, Marko Kutlić, Irma, Lara Demarin, Ritam Noir i Lana Mandarić.
U nedjeljno finale nisu prošli Gabrijel Ivić, ZEVIN, Ivan Sever i Kandžija.
Nastupe i rezultate vodio je voditeljski kvartet: Barbara Kolar, Duško Ćurlić, Iva Šulentić i Ivan Vukušić. Oni su publiku vodili kroz emocije, iznenađenja i sve trenutke koji odlučuju tko ide dalje prema finalu.
Svi znamo kako to ide. Netko kaže da neće glasati. Netko da mu je sve isto. A onda već nakon druge pjesme ima favorita i tipka poruku najbrže što može.
Finale Eurosonga 2026. održava se 16. svibnja u Beču, u legendarnoj Wiener Stadthalle. Velika pozornica, milijuni gledatelja, svjetla koja se vide i iz svemira. A ondje, s hrvatskom zastavom u ruci, stoji pobjednik Dore 2026.
Izvor: HRT
Foto: HTV / HRT


