
ŠIPIĆ OSVOJIO TREĆE MJESTO
U slavljeničkom raspoloženju štićenici Centra Mir u srijedu tijekom popodneva dočekali su svoje prijatelje Petra Šipića i Sanju Posavec te trenera Iliju Teklića, socijalnog rehabilitatora Centra Mir koji su se nakon 15 dana provedenih u Berlinu na Specijalnoj olimpijadi za osobe s posebnim potrebama, vratili sa odličnim rezultatima.
Od 17. do 25. lipnja u Berlinu su se održavale olimpijske igre Specijalne olimpijade koja je okupila oko 7000 tisuća sportaša iz 190 zemalja svijeta koji su se natjecali u 26 sportova. Iz Hrvatske je bilo njih 12, a među njima Petar Šipić i Sanja Posavec koji su u na natjecanje otputovali s trenerom Ilijom Teklićem.
- Petar Šipić i Sanja Posavec natjecali su se u trkačkim disciplinama. Petar na 100 i 200 metara, a Sanja na 50 i 100 metara. Petar je osvojio treće mjesto na 200 metara, a Sanja u svojoj kategoriji 6. mjesto – kazao nam je Teklić.

- Dosta smo vježbali i trenirali. Petar je polivalentan sportaš. Dobar je i u atletici i u plivanju. Kako smo imali kvotu za natjecanje odabrali smo tu trkačku disciplinu jer mu najbolje odgovarala. I pokazalo se uspješno – ispričao je Teklić koji je po struci magistar kineziologije, naglasivši da s Petrom nije teško radit, jer je poslušan i izvršava sve što mu se savjetuje.
Teklić je pojasnio i kako su članovi specijalne Olimpijade Hrvatske te da kroz cijelu godinu imaju razna natjecanja. To je ujedno bio preduvjet da bi se prijavili na Svjetsko natjecanje. A koliko je bilo zahtjevno natjecanje u velikoj konkurenciji, kazao nam je sam Šipić.
- Bilo je teško. Trčao sam tri puta 200 metara. Al sam sretan, jer sam osvojio treće mjesto i to mi je prvi puta da sam se natjecao van države. Inače sam na natjecanju u Hrvatskoj na 80 metara uvijek bio prvi. Puno mi pomaže moj trener, s njim sam jako zadovoljan. On je super, ali trenirat nije lako – kazao nam je vidno uzbuđen Petar Šipić koji je nosio svoju medalju oko vrata te svako toliko ju je ponosno pogledavao.
Oboje natjecatelja su korisnici Centra Mir u Rudinama, s toga im je prilikom povratka iz Njemačke organiziran doček te su svoj uspjeh proslavili u krugu ostalih štićenika i djelatnika Centra.
Dodajmo i kako je Petar Šipić djelatnik komunalne tvrtke Zeleno i modro za kojeg kolege imaju samo riječi hvale.
Foto: privatni album

