
Tomislav Bušić novi je trener GOŠK-a, u Gomilici su odradili posljednje potrebne akcije da to i formaliziraju, ali od sinoć je jasno da će dosadašnji pomoćnik trener seniora i voditelj omladinske škole postati šef struke u prvom timu.
O Bušiću se ne treba pisati puno, nogometno poznato ime u nacionalnim okvirima, nekadašnji prvotimac i golgeter Hajduka i još nekih manjih klubova, poput Dinama, onog kijevskog. Uz to, i službeno najbolji strijelac u povijesti U-21 reprezentacije Hrvatske. Na zalazu karijere je svoje mjesto našao u GOŠK-u, gdje je pokazivao da i na pragu petog desetljeća još može prijetiti protivničkim golmanima. Uz igranje je paralelno razvijao i trenerski karijeru, već godinu i pol dana je bio pomoćnik Jaliću.
"Spreman sam za ovo, bit će izazov kojem se veselim, moja prva zadaća sad je malo razbuditi ekipu, vratiti samopouzdanje. Plan nije kompliciran, skupiti što više bodova do kraja prvenstva, iskoristiti i razdoblje za vidjeti kakav je igrački potencijal za novu sezonu. Imamo i dosta mladih talenata, svi će dobiti priliku da pokažu jesu li za seniorski nogomet", kazao nam je Bušić danas.
Za pomoćnika je odabrao Gorana Jozinovića, još jednog bivšeg Hajdukovca, dapače, Hajdučko srce, koji je do sada trenirao mlade kategorije u Gomilici.
"To je bio prirodan izbor, Goran i ja smo tu u klubu godinama, imamo jako slične poglede na nogomet. On će biti pomoćnik i trener juniora, u klubovima ovog ranga je normalno i korisno da pomoćnik pokriva te dvije pozicije."
Foto: GOŠK Kaštela

