
Kapetan Vatrenih, Luka Modrić, odigrao je protiv Gane još jednu utakmicu za pamćenje. Kvalitetom, požrtvovnošću i karakterom, piše Hns.
Ovo su bili njegovi dojmovi poslije utakmice:
“Bila je to dosta dobra utakmica s naše strane, ostvaren je cilj, prolazak skupine i sretni smo zbog toga”.
O napretku momčadi…
“Ušli dosta u grču u turnir, što sam kazao nakon Paname. To se dogodilo zbog velikih očekivanja koja i mi sami sebi nekad nepotrebno stavimo na leđa. Isto tako stavljaju nam ih i okolina i navijači, ali nema potrebe, samo trebamo uživati. Rekao sam i vjerovao da ćemo biti sve bolji kako utakmice budu odmicale. Pobjeda protiv Paname, koja je bila na mišiće, dala nam je samopouzdanje, što se vidjelo s Ganom. Ovaj uspjeh će nam opet pomoći na tom planu, siguran sam da možemo igrati još bolje. Samo se trebamo opustiti, uživati i to pokazati”.
O nokaut fazi natjecanja…
“Sretni smo zbog prvog cilja, koji je bio minimalan, prolazak skupine. Sve ostalo bi bilo podbačaj. Kreće novi turnir, ono što je dobro, što svi volimo, i bit ćemo spremni. Samo trebamo dati sve od sebe i uživati pa što bude. Ne smijemo si stavljati nikakav dodatan pritisak velikih očekivanja. Vjerujemo u nas, znamo koliko smo dobri, samo moramo to nastaviti pokazivati. Vjerujem da će nam ove dvije pobjede dosta pomoći”.
O povratku u Toronto…
“Naši su navijači bili dobri i u Philadelphiji, i protiv Engleske, i u Torontu, ima dosta naših tamo. Veselimo se ići opet u Toronto”.
O komplimentu Petra Sučića koji mu je rekao da je igrao kao da ima dvadeset godina…
“Ha, dobro… Hvala Peri. Odigrao je stvarno fenomenalnu utakmicu, pokazuje da je sadašnjost ove reprezentacije, a ne samo budućnost. Svaka mu čast na igri i svim igrama koje pruža otkako je ušao u reprezentaciju, i neka samo tako nastavi”.
O Portugalu…
“Fenomenalna su, velika ekipa, borit ćemo se, dati sve. Nisam imao preferencije tko da nam bude suparnik. Sigurno ni njima neće biti ugodno vidjeti nas s druge strane. Ne moramo se ničega bojati, samo dati maksimum pa kako bude. Da, igrali smo s njima u prijateljskoj utakmici, ali prijateljske utakmice su sasvim nešto drugo. Službene, a pogotovo na Svjetskom prvenstvu, su, neću reći drugi sport, ali su potpuno drugačije. Objektivno, u prijateljskim utakmicama ne ideš dvjesto na sat, a ovdje ideš. Moramo se dobro odmoriti i pripremiti za njih te odigrati veliku utakmicu”.
O prekidima…
“Prekidi su važan segment naše igre, danas se pokazalo jako važnim. Sigurno će igrati važnu ulogu u nastavku. Trebamo sve analizirati, ne bih sada ulazio u to jesu li nam obrambeni prekidi problem, idemo dalje. Naravno da ti nije drago kada primiš gol iz prekida, ali ne treba previše u glavu stavljati da imamo probleme u prekidima, već moramo biti opušteni i moramo raditi oni što se dogovorimo”.
O izbornikovoj poruci poslije utakmice…
“Čestitao nam je, bio je sretan. Rekao je da se moramo odmoriti i pripremiti za dalje. Ispunili smo prvi cilj, ali želimo još više”.
Izvor: Hns
Foto: HINA/Daniel Kasap


