
Trener Hajduka Gonzalo Garcia dao je izjavu nakon pobjede Hajduka svoje momčadi nad LNZ Čerkasima rezultatom 1-0 u Sloveniji. U razgovoru je istaknuo važnost priprema i energiju koju igrači unose u treninge.
Ovo je druga pobjeda ovdje u Sloveniji protiv vrlo intenzivne i marljive momčadi. Je li to možda nešto što možemo očekivati i protiv Žiline, protivnika s kojim igrate u Europi?
- Da, naravno. Moram reći da ste vidjeli danas, pobijedili smo 1-0, ali osjećaj je da smo bili pod velikim pritiskom. Moramo se puno poboljšati. To sam rekao i nakon prošle utakmice protiv Shkendije koju smo pobijedili – u trenutku kada protivnik nametne fizičku igru, mi moramo napraviti korak naprijed. Moramo biti snažniji, moramo raditi više, moramo više ići u duele... to su stvari koje moramo poboljšati. S druge strane, istina je i da ste mogli vidjeti kako smo s nekim igračima počeli tek 20-ak minuta pa su izašli. Malo smo na granici s brojem igrača. Oni rade vrlo naporno. Danas smo koristili 17 igrača. Imamo nekoliko ozljeda, a također imamo i igrače poput [N i Krovinovića i Guillamona kojima je rečeno da moraju pronaći novi klub. Dakle, znamo da je normalna stvar da oni neće igrati. Oni više ne bi trebali igrati s nama. Zbog toga nam je teško pronaći prave kombinacije za igru i to je naporno, ali u redu, moramo ići dalje, moramo naporno raditi i moramo postati čvršći.
Integracija novih pojačanja u obrambenoj liniji
Dvojica novih igrača, središnji branič i desni bek, stigli su jučer. Dali ste im minutažu u ovoj utakmici. Jeste li zadovoljni njihovim nastupom?
- Da, igrali oko 20 do 25 minuta. Nisu trenirali s nama, odnosno trenirali su malo individualno, ali ne s momčadi. Trenirali su tek nekoliko dana, ali mislim da smo na početku utakmice bili dobri. Bili smo dobri na lopti, kontrolirali smo brzinu i stoga sam zadovoljan. Donose nam smirenost i donose nam fiziku, to su stvari koje su nam potrebne.
Uvježbavanje prekida i pobjednički pogodak
Pobjednički pogodak postignut je nakon kornera. Vidjeli smo da ste to uvježbavali s momčadi tijekom posljednjih treninga?
- Da, uvijek pokušavamo. Nastojimo kontrolirati što više stvari možemo. Ovo je više zasluga pomoćnika Ivana i Gorana, uz Zvonimirovu pomoć, oni više pripremaju taj dio. I danas je to upalilo. Mislim, to je tako u svemu što radite. Radi se o intenzitetu, radi se o energiji, radi se o tome da morate željeti to učiniti, bez obzira na sve, vjerovati u to i pritiskati. I vidjeli ste, bili su to dobri blokovi, vidjeli ste Pukštasa kako trči s energijom i snagom protiv vrlo fizičke momčadi, i dobar ubačaj. Dakle, ako možemo zabijati iz prekida protiv ovakve momčadi, trebali bismo moći biti još opasniji. Ali, kao i uvijek, ključni su disciplina i pritisak, to je to.
Tijek priprema i izgradnja momčadskog duha
Iza vas je 12 dana priprema, peti vam je dan ovdje u Sloveniji, preostala su još četiri dana i jedna utakmica. Jeste li zadovoljni kako momčad radi do sada?
- Ovo mi je druga godina ovdje, i energija te način na koji momci pritišću na treninzima su, mislim, bolji. Radimo korak naprijed u svim tim stvarima. Naravno, postoje segmenti na kojima moramo nastaviti raditi, ali osjećam da imamo snažniji mentalitet, da svi pokušavaju biti zajedno, pritiskati i stvarati pravu momčad. To je nešto za što smo se borili od prvog dana i mislim sada idemo boljim smjerom.
Foto: Robert Matić/HNK Hajduk


