
Trener Hajduka Gonzalo Garcia bio je zadovoljan viđenim u pobjedi njegove momčadi nad Shkendijom u Sloveniji. Potvrdio je to u blic-intervjuu nakon utakmice.
Kako ste vidjeli ovu utakmicu, prvu ovdje u Sloveniji, s uvjerljivom pobjedom 4-0?
- Dobro, uvijek je lijepo pobijediti. Moramo izgraditi mentalitet pobjednika. Igrali smo protiv teškog protivnika, prošle godine su igrali u Konferencijskoj ligi, prošli su grupnu fazu. Nok kada igra postane malo divlja i fizička, imali smo problema u nekim trenucima. Mislim da je ukupno bila dobra utakmica, imali smo dobre napade, dobre akcije, nismo primili gol, oni nisu imali velike šanse, ali istina je da u trenutku kada je energija bila potrebna, imali smo problema, a to je nešto što nosimo iz prošle godine.
Vjerojatno vas veseli četiri postignuta gola i puno dobrih akcija u napadu?
- Da, naravno, i s novim igračima koji su došli s dobrom energijom. Vidjeli ste energiju, prva polovica prvog dijela je bila dobra, zatim smo malo izgubili energiju, ali mislim da je u drugom poluvremenu, uz neke greške koje su normalne jer su neki igrači novi, energija bila prisutna cijelo vrijeme. Kada smo pritiskali, bili smo agresivni, kada smo igrali, imali smo dobre akcije, dobre kombinacije, i to je cilj.
Možete li reći nešto o performansama Etnika Brrutija koji je već sudjelovao u vašim treninzima, a sad je i zaigrao?
- To je igrač koji ima kvalitetu. Kao što ste mogli vidjeti danas, ima dobru lijevu nogu, bio je moćan, uspio je napraviti ono što želimo. Naravno, mora naučiti neke stvari, posebno način na koji igramo, poziciju, sve te aspekte, kao i način pritiska. Ono što mi se sviđa je da, kao što ste mogli vidjeti, dobio je mnoge duele u svim situacijama, a to je nešto što nikada nismo radili u prošlosti. Sviđa mi se što ima tu dobru kvalitetu, bio je jak u duelima, i ima prostora za razvoj, što je lijepo.
Kako ste zadovoljni intenzitetom treninga?
- Mislim da su imali samo jedan slobodan dan, a zatim smo imali jedan dan kada smo trenirali jednom ili dvaput. Intenzitet je visok. Ako trebam reći nešto, mislim da smo na višem intenzitetu nego što smo bili, posebno na početku priprema prošle sezone, a na kraju sezone, sigurno. Sviđa mi se način na koji treniraju, sviđa mi se način na koji se kreću svaki dan, i mislim da smo u ovoj fazi napravili veliki korak, ali to je standard koji moramo održavati.
Osim trenera, govorio je dvostruki strijelac Michele Šego.
Igrao si drugo poluvrijeme, dva pogotka. Nastavio si dobru golgetersku formu iz prošle sezone...
- Bogu hvala na tome. Stvarno mislim da smo i prvo i drugo poluvrijeme iskontrolirali utakmicu.
Kako ocjenjuješ igru momčadi?
- Dobro smo povezivali pasove, slagali akcije. Mogli smo, mislim, pobijediti i sa većim rezultatom.
Shkendija je jedna ozbiljna momčad koja je imala jako dobru sezonu u Europi. Kako je bilo igrati protiv njih?
- Dosta je teško. Vidjeli smo da su prošli grupu Konferencijske lige. Poštovali smo ih, ali igrali smo svoju igru i što je trener tražio od nas. Tako da, evo, sad pobijedili smo ovo i okrećemo se sljedećim izazovima.
Foto: Robert Matić/Hajduk.hr


