
Uoči vrhunca turističke sezone ponovno se otvara pitanje građevinskih radova na frekventnim lokacijama, a gradonačelnik Bilić pojašnjava kako su privremena ograničenja nužna kojim će se Grad maksimalno prilagoditi, te poziva na strpljenje još desetak dana:
- S početkom turističke sezone često pitate zašto se na pojedinim lokacijama radovi još uvijek odvijaju. Sukladno Zakonu o gradnji, gradovi i općine mogu odlukom odrediti razdoblje u kojem se ne izvode zemljani radovi i radovi na izgradnji konstrukcije građevina. Takva zabrana može trajati najviše 60 kalendarskih dana tijekom godine i odluke se svake godine donose za iduću kalendarsku godinu.
Kako kaže Bilić, u Trogiru obustava građevinskih radova trajat će od 1. srpnja do 1.rujna, a još ranije su ograničili i radno vrijeme, na od 9 do 17 sati. Odluka ne obuhvaća infrastrukturu kojoj je investitor Grad, ali prema riječima gradonačelnika i tu će se prilagoditi pa će taj dio radova pauzirati do rujna. Radit će se samo na šetnici Brigi, ali ne dio uz samu plažu nego poviše nje.
- Razumijem da radovi inkomodiraju dio sugrađana, ali su nužni za normalnu gospodarsku aktivnost tvrtki, kao i za neometan razvoj gradskih projekata tako da pozivam na strpljenje još 10-ak dana, zaključio je Bilić.
Foto: Ante Bilić/Facebook


