
SAV PRIKUPLJENI NOVAC IDE U HUMANITARNE SVRHE
Lukšićka pučka fešta okupila je sinoć brojne posjetitelje na Malom mulu koji su uživali u dalmatinskoj spizi, druženju, ali i glazbi, ponajprije HGD-u Biranj, a potom i hitovima Trio Gušta koji ih je zabavljao do dugo u noć. Večer je bila i humanitarnog karaktera uz bogatu lutriju, a organizatori Bratovština sv. Ivana nisu krili zadovoljstvo ovogodišnjim izdanjem fešte koja je još jednom oživjela selo, tradiciju i običaje.
- Ovo je druga po redu Lukšićka pučka fešta. Sve ovo krenulo je iz ljubavi i prijateljstva. Razlog ove fešte je pomaganje ljudima. Također želimo oživjeti selo, tradiciju i običaje na jedan pozitivan način, i da naravno, pomognemo nekome. Imamo i lutriju, a sav prikupljeni novac ide u humanitarne svrhe. Uz pomoć našeg župnika don Marija koji nam puno pomaže, odlučujemo kome ćemo pomoć udijeliti ostavljajući taj dio potpuno anoniman – kazao je Ivan Brčić iz Bratovštine sv. Ivana i dodao da im je cilj da svi budu zadovoljni i da se lipo zabave uz Trio gušt koji uvijek napravi lijepu atmosferu.
Brojni štandovi na fešti imali su u ponudi raznoliko hranu, od tradicionalnih jela i ostalih dalmatinskih delikatesa uz slastice poput palaćinki i fritula.
Večer je otvorio HGD Biranj svojim nastupom, a potom je pozornicu zauzela grupa Trio Gušt koja je svojim hitovima zagrijala sve prisutne. Pjesme i plesa nije nedostajalo.
Kako bi ova večer protekla na najbolji mogući način, prvenstveno u druženju i zabavi s naglaskom na humanitarno djelovanje, organizirana je bogata lutrija. Uz Bratovštinu sv. Ivana u organizaciji su sudjelovali udruga Krijesnice, Torcida Kaštel Lukšića, Prvenstvo svita male branke, Lovačka udruga Kaštilac, braniteljska udruga “Stina pradidova”, Moto klub “Sjene”, Pomorsko školsko društvo Galeb.
- Sve dok jedni druge budemo svakodnevno pomagali ovo misto postat će lipše i bolje za sve nas – poručili su organizatori koji su imali iznenađenje za svog župnika don Marija Buljevića koji je prije 20 godina slavio Mladu misu, a u župi UBDM u Lukšiću je posljednjih osam godina.
- Ova večer donijet će sreću u naša srca jer sami razlog ove večeri je - radost. Iznimna mi je čast što imam priliku pozdraviti sve goste, sve naše župljane, sve turiste koji nam svake godine dolaze i sve dobre ljude koji su odlučili biti dio ove večeri – kazao je lukšićki župnik don Mario kojeg su organizatori ovom prilikom i darivali povodom 20-te obljetnice njegove službe. Na poklon je dobio Hajdukov dres.
Prijateljstva, zajedništva i ljubavi nije nedostajalo na ovom još jednom izdanju lukšićke pučke fešte koja je završila velikim vatrometom.
Foto: Ivana Topić
Ovaj tekst sufinanciran je sredstvima Fonda za poticanje raznovrsnosti i pluralizma elektroničkih medija.

