
Drugog dana Nostalgije Turistička zajednica Grada Kaštela donijela je novitet, pa su tako nostalgični dani tradicije, ovog petka, na šetnicu Kaštel Novog donijeli su mirise i okuse tradicionalne kaštelanske kuhinje.
Dalmatinska marenda novitet je na 15. po redu Nostalgiji. S ciljem promocije autohtonih dalmatinskih jela, konoba Intrada i OPG Topić, uz podršku TZG Kaštela, kao vodećeg organizatora projekta Dalmatinska marenda, poslužili su meduteranska jela i slastice, čiji okusi i mirisi odmah osvajaju.
Chef konobe Intrada Tonći Zekić svoja kulinarska umijeća izrazio je friganim gavunima i lignjama s grill povrćem, pasticadom od tune s domaćim njokima, dagnjama na buzaru i salatom od hobotnicei. Bogatu trpezu upotpunila su jela OPG-a Topić, pa su prisutni uživali u kaštelanskoj torti, kaštelanskom kolaču cviti, kroštulamai kolaču od rogača.
U Dalmatinskoj marendi, nezaobilazna i su vina kaštelanskih vinara, a koliko je marenda bila dobra, svjedoče stolovi koji su u vrlo kratkom roku ostali ispražnjeni.
Foto: Ivana Topić
Ovaj tekst je sufinanciran sredstvima Splitsko-dalmatinske županije u okviru Programa financiranje javnih potreba u kulturi u 2024. godini.

