
Deset mjeseci je prošlo od kad su izgrađeni nathodnici na magistralnoj cesti i to jedan u Kaštel Gomilici, a drugi u Kaštel Starom. No, radovi na trećem nathodniku, koji je trebao biti u Kaštel Lukšiću istočno od benzinskih crpki su zaustavljeni na samom početku i tko zna kad će početi.
Kako smo već pisali, još u lipnju 2020. godine krenulo se s radom na navedenim nathodnicima, gotovo su se izvodili paralelno na sva tri mjesta. No, odmah na početku dalo se naslutiti da postoje određeni zastoji na radovima u Lukšiću, na što su upozoravali i građani. Postavljen je niski betonski krug, odnosno stupište iz kojeg viri armatura i to je sve što je učinjeno do dana današnjeg.
Njegova gradnja je zaustavljena jer je građevinska dozvola poništena na zahtjev nezadovoljne stranke, odnosno vlasnika zemljišta gdje se trebala jednim dijelom vršiti gradnja.
U listopadu 2020. godine rečeno nam je iz Hrvatskih cesta koji su zaduženi za gradnju nathodnika da je procedura ponovnog postupka izdavanja građevne dozvole u tijeku i čim se okonča izdat će se građevna dozvola. Međutim, nezadovoljna stranka po ZUP-u ima mogućnost ponovno izjaviti žalbu, tako da je pitanje kad će predmetna građevinska dozvola postati izvršna odnosno pravomoćna.
Godinu i pol dana je prošlo, a „slučaj“ gradnje nathodnika u Kaštel Lukšiću još uvijek je na sudu.
- Zbog izjavljene žalbe na građevinsku dozvolu, a do okončanja sudskog procesa oko izjavljene žalbe, na nathodniku u Kaštel Lukšiću ne može biti nikakvih aktivnosti – potvrdili su nam iz Hrvatskih cesta.

