UBUDUĆE U OMAŠIĆEVU SAMO S JUŽNE STRANE
Dio problema stanovnika Omašićeve ulice u Kaštel Lukšiću, koji se već duže vrijeme žale na nesigurnost ove prometnice u starom dijelu mjesta, uskoro će biti riješen, jer su u srijedu ujutro započeli radovi na postavljanju stupića, koji će onemogućiti prolaz vozilima sa stare kaštelanske ceste.
Stanovnici sjevernog dijela Omašićeve ulice, s problemom sigurnosti suočili su se kada je u njihovoj neposrednoj blizini otvoren ugostiteljski objekt, što je rezultiralo noćnim utrkama vozila, onemogućavanjem ulaza u dvorišta zbog nepropisno parkiranih vozila, nemogućnošću prolaza iz istih razloga, prevelikom bukom automobila i motora usred noći i drugim problemima. Iako su vlasnici navedenog kluba bili voljni surađivati sa susjedima, nisu mogli utjecati na ponašanje gostiju, pa su stvari iz dana u dan postajale sve lošije.
Prije godinu i pol dana sa stanovnicima je nekoliko sastanaka održao i predsjednik mjesnog odbora Patrik Grgurić, koji je ujedno proveo anketu među stanovnicima o mogućem rješenju problema.

Anketa je pokazala da su stanovnici spremni na nekoliko solucija, među ostalim postavljanjem rampe ili stupića. Kako je projekt postavljanja rampe bio nešto veći zalogaj, u Gradu su donijeli odluku o postavljanju stupića, od kojih će se dio u nuždi moći spustiti, a u ulicu će se moći ulaziti samo s južne strane.
Prve rupe za metalne stupiće jutros su napravili radnici tvrtke Prvi treptač, a sve je urađeno prema zakonskim propisima.
- Sve se radi prema projektu prometne regulacije i uz suglasnost prometne policije, a osim stupića postavit će se i odgovarajući prometni znakovi koji će označavati slijepu ulicu i drugu regulaciju – kazao nam je pročelnik Antonio Bartulović.
Cijeli posao postavljanja stupića, kako su nam kazali radnici, bit će dovršen u narednim danima.

