Djeca oduševljena novom školom

DIO RADOVA NA OKOLNIM PROMETNICAMA GOTOVI ZA DAN-DVA
Nešto manje od 800 učenika osnovne škole Bijaći, danas je pratilo nastavu u novoj školskoj zgradi, i kako smo se sami uvjerili, djeca su i više nego zadovoljna onim što ih je dočekalo.

No, kako sve ne bi proteklo bez problema pobrinuli su se oni nešto stariji, koji su posljednjih dana postavljali bezbroj pitanja i primjedbi o tome zašto se je škola otvorila prije dva tjedna, a učenici još uvijek nisu sjeli u nove klupe, te kako je djeci put do škole nesiguran po neuređenim prometnicama.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA


Djeci se sviđa nova škola

S njima se nisu složili predstavnici Vijeća roditelja i Školskog odbora škole Bijaći, kao ni ravnateljica Jadranka Šošić, koji su ustvrdili da su mnogi zaboravili da su u tijeku ta dva tjedna bili proljetni praznici te da je bilo potrebno završiti prometnicu ispred ulaza u školu, što je do četvrtka ujutro i urađeno.

- Ne znam kome je u interesu stvarati afere kojih nema. Nama je važna samo sigurnost naše djece i dobri uvjeti za rad, pa da su se djeca preselila i tek u rujnu, mi bi bili zadovoljni – kazala nam je jedna od roditelja, Dijana Ivančić.

Sličnog su mišljenja i ostali roditelji, koji su kazali kako se nadaju da će uskoro biti završeni radovi i na ostalim prometnicama te kako će uskoro biti postavljeni i najavljeni semafori.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA


Radovi su još u punom jeku

Gradonačelnik Ivan Udovičić, koji je zajedno s pročelnicom Sandrom Zokić, ovog jutra posjetio učenike u novoj školskoj zgradi obećao je završetak radova za koji dan.

- Kad se izvode neki radovi uvijek su moguće nepredviđene okolnosti, pa smo tako naišli i na probleme otkupa zemljišta, probleme s izmještanjem instalacija i slično, zbog čega su se radovi malo usporili. No radi se o velikom i vrijednom projektu koji treba gledati pozitivno. Radovi koji su još u tijeku trebali bi biti gotovi za dva-tri dana, pa će tako djeca imati dva nogostupa, jednosmjerni pravac kretanja vozila oko škole te uskoro i dva pješačka semafora na Cesti dr. Franje Tuđmana. Ovom školom svi smo dobili puno i moramo biti zadovoljni – kazao je Udovičić.

Zadovoljni ovim preseljenjem bit će i kaštelanski gimnazijalci, koji bi već slijedećeg tjedna trebali preseliti u staru zgradu škole Bijaći, a posebno učenici škole u Kaštel Gomilici, koji će nakon odlaska gimnazijalaca imati dodatni prostor.

Foto: Ante Majić

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA

Izdvojeno

 
 

Uvjeti korištenja    Impressum    Korištenje kolačića    Kontakt    Marketing
Copyright © 2026. Portal.hr. Sva prava zadržana.