JADRANSKE IGRE
Točno mjesec dana otkako je karavana Jadranskih igara krenula na put, vratili smo se u ‘malu Veneciju’, naš predivan Vranjic. Ovog puta stavili smo Ciple dizelaše u drugi plan, a centar Vranjica bile su ekipe koje su se natjecale u još jednoj osmini završnice.
Sveti Kajo (Solin), Miljenko i Dobrila (Kaštela), Rogovi sudbine (Split), Žedno (Slatine), Barbarinac (Solin, Vranjic) te Buffet Špera (Šolta)odmjerili su snage u 5 igara: letećem vaterpolu, utrci bačva, mošarci, ribarskim kašetama te u potezanju konopa.
24.7.2103. godine najviše će pamtiti Splićani, kojima je sudbina odredila da u Vranjicu na osmini završnice Jadranskih igara trijumfiraju nad dvije domaće ekipe te još tri gostujuće. Sa ukupno 34 boda Rogovi sudbine okitili su se zlatom i plasirali se u četvrtzavršnicu ovogodišnjih Jadranskih igara.

U Vranjicu je presudio konop: nekima na dobro, a nekima na loše. Po završetku četvrte igre čak četiri ekipe imale su jednak broj bodova, 22. Sveti Kajo, Kaštela, Barbarinac i Rogovi sudbine bili su tako blizu, ali opet tako daleko pobjede. Sudbina se okrenula na stranu Splićana i ekipe Sveti Kajo, a manjak snage i znanja u potezanju konopa koštali su plasmana dalje domaću ekipu Barbarinac i favorite ekipu iz Kaštela. Ekipa Žedno iz Slatina unatoč manjem broju bodova po završetku četvrte igre, pokazali su što znači imati znanje u potezanju konopa. Njih je konop odveo do drugog mjesta i plasmana u četvrtzavršnicu.
Rogovi sudbine, Žedno, Sveti Kajo– poredak jučerašnje osmine završnice Jadranskih igara. Kako stvari stoje, možda ipak Barbarinac nije nasljednik favoriziranih Cipla dizelaša, jer je Sveti Kajo pokazao da su itekako dobri i jaki i da se mogu boriti protiv malo jačih protivnika. Kad smo već kod Cipla koji su jučer bili u ulozi navijača…sve pohvale dečkima! Njihovo je budno oko pratilo svaki detaljčić jučerašnjih igara, a dobronamjerni savjeti svim ekipama kada se potezao konop puno su pomogli ovim mladim i perspektivnim ekipama.
Osim njih, još je jedno budno oko pratilo Jadranske igre u Vranjicu. Gradonačelnik Solina gospodin Blaženko Boban otvorio je Jadranske igre te se sa par toplih riječi obratio svima prisutnima. Gradonačelnik je čestitao svim ekipama što su dospjele u osminu te se usput zahvalio Ciplima, jer kao što je i sam rekao, da nema njih ne bi bilo niti igara u Vranjicu.
Trećeplasirani putuju na četvrtinu na Korčulu, a zlatni i srebrni u Stobreč. Kako će se ekipe snaći tamo saznat ćemo 4. i 6.8.2013., kada su nam na rasporedu ove dvije četvrtine. S Vranjicom se pozdravljamo do iduće godine, uvjereni smo da ćemo se ponovo vidjeti. Iz male Venecije karavana putuje u Omiš, gdje su na rasporedu još jedne kvalifikacije…
Izvor: www.jadranskeigre.com

