KAŠTELANI DOČEKALI Rendgen proradio nakon dvije godine

VIŠE S UPUTNICAMA NEĆE MORATI U TROGIR, SPLIT ILI SOLIN
Kaštelani konačno mogu odahnuti, nakon gotovo dvije godine putovanja s uputnicama za snimanje u Trogir, Solin ili Split, ponovno mogu koristiti usluge rendgena u Kaštel Starom.

Djelatnici tvrtke “Siemens” u roku od dva tjedna osposobili su aparat koji je već u funkciji. Popravak aparata, u jednom trenutku već “otpisanog” jer su mu skidani dijelovi i ugrađivani u aparate istog tipa u drugim ambulantama, koštao je 500.000 kuna.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA

Unatoč prvobitnoj namjeri da se neispravni rendgen zamijeni novim, stručnjaci iz “Siemensa” preporučili su popravak postojećeg aparata budući da ima bolje mogućnosti snimanja u odnosu na najjednostavniji novi koji bi valjalo platiti 600.000 kuna.

Dr. Joško Biliškov ponovno radi na rendgenu u Trogiru i u Starome, a do njegova odlaska u mirovinu za pet godina trebat će riješiti nedostatak radiologa, kadrovski problem na koji stalno upozorava ravnatelj Županijskog doma zdravlja dr. Dragomir Petric.

Izvor: Slobodna Dalmacija


Izdvojeno

 
 

Uvjeti korištenja    Impressum    Korištenje kolačića    Kontakt    Marketing
Copyright © 2026. Portal.hr. Sva prava zadržana.