VIŠE S UPUTNICAMA NEĆE MORATI U TROGIR, SPLIT ILI SOLIN
Kaštelani konačno mogu odahnuti, nakon gotovo dvije godine putovanja s uputnicama za snimanje u Trogir, Solin ili Split, ponovno mogu koristiti usluge rendgena u Kaštel Starom.
Djelatnici tvrtke “Siemens” u roku od dva tjedna osposobili su aparat koji je već u funkciji. Popravak aparata, u jednom trenutku već “otpisanog” jer su mu skidani dijelovi i ugrađivani u aparate istog tipa u drugim ambulantama, koštao je 500.000 kuna.

Unatoč prvobitnoj namjeri da se neispravni rendgen zamijeni novim, stručnjaci iz “Siemensa” preporučili su popravak postojećeg aparata budući da ima bolje mogućnosti snimanja u odnosu na najjednostavniji novi koji bi valjalo platiti 600.000 kuna.
Dr. Joško Biliškov ponovno radi na rendgenu u Trogiru i u Starome, a do njegova odlaska u mirovinu za pet godina trebat će riješiti nedostatak radiologa, kadrovski problem na koji stalno upozorava ravnatelj Županijskog doma zdravlja dr. Dragomir Petric.
Izvor: Slobodna Dalmacija

