
Na 7. sjednici Gradskog vijeća Grada Kaštela održanoj u utorak, 23. lipnja usvojena su rješenja o imenovanju predsjednika i članova triju važnih radnih tijela koja će u narednom razdoblju usmjeravati rad lokalne samouprave u važnim sektorima. Prijedloge je ispred Odbora za izbor i imenovanja, zamjenjujući odsutnog Tea Antunovića, obrazložila Vedrana Malenica, viša savjetnica za poslove Gradskog vijeća, a vijećnici su bez dodatnih polemika podržali predložena kadrovska rješenja. U nastavku donosimo detaljan pregled novih sastava Odbora za društvene djelatnosti, gospodarstvo te komunalna pitanja, koji su dobili potporu vijećnika.
Nela Kelam i šestero članova preuzimaju brigu o društvenim djelatnostima i braniteljima
Odlukom Gradskog vijeća, na čelo Odbora za društvene djelatnosti, sport, kulturu i branitelje imenovana je Nela Kelam koja će u svojstvu predsjednice voditi rad ovog tijela. Uz nju su u ovaj odbor, koji pokriva širok spektar društvenih tema od interesa za građane, izabrani članovi Antonija Topić, Jozo Vidić, Doris Grgurin i Tamara Smokrović. Sastav odbora upotpunjuju Edin Zahić, koji je upravo na ovoj sjednici položio prisegu kao novi vijećnik zamjenjujući Meri Bedalov Smoje, te Josip Berket. Ovo radno tijelo bit će zaduženo za razmatranje akata, davanje mišljenja te oblikovanje prijedloga odluka koji se tiču javnih potreba i programa u kulturi, sportu, predškolskom odgoju, tehničkoj kulturi i braniteljskoj populaciji.
Teo Antunović izabran za predsjednika Odbora za gospodarstvo i zaštitu okoliša
Resor koji obuhvaća gospodarstvo, poduzetništvo, obrtništvo, turizam i zaštitu okoliša u budućem će razdoblju nadzirati odbor pod predsjedanjem Tea Antunovića. Članovi ovog tijela postali su Dario Bralić, Anton Žanić, Edin Zahić i Tomislav Tadin, čime je formiran stručni tim zadužen za strateška pitanja razvoja lokalnog gospodarstva i očuvanja prirodnih resursa. Također, bit će zaduženi i za turizam kao jedan od vodećih gospodarskih grana u gradu, ali i za poduzetničke inicijative koje zahtijevaju institucionalnu podršku kroz gradske programe i odluke.
Joško Botić predvodi Odbor za komunalno gospodarstvo i imovinsko-pravna pitanja
Za predsjednika Odbora za komunalno gospodarstvo i imovinsko-pravna pitanja izabran je Joško Botić. Timu su se kao članovi pridružili Doris Grgurin, Mili Novak, Mario Banovac i Josipa Vogleš Omašić, koji će se baviti pitanjima koja su često u fokusu javnosti, poput održavanja infrastrukture i rješavanja složenih imovinskih odnosa na području grada. S obzirom na brojne infrastrukturne projekte koji su u tijeku ili se planiraju, uloga ovog odbora bit će važna u pripremi odluka koje prethode samom građenju i održavanju komunalnog standarda.
Jednoglasna podrška vijećnika i izostanak rasprave
Iako su imenovanja u gradske odbore često prilika za politička sučeljavanja, ovaj put je cijeli proces protekao brzo i bez ikakvih primjedbi s bilo koje strane vijećnice. Nakon što je Vedrana Malenica pročitala imena kandidata koja su prethodno utvrđena na sjednici Odbora za izbor i imenovanja, predsjednik Gradskog vijeća otvorio je raspravu po ovim točkama, no nitko od prisutnih 17 vijećnika nije se javio za riječ. Sve tri točke dnevnog reda, od 20. do 22., usvojene su jednoglasno.
Foto: Grad Kaštela

