
Pod vedrim nebom i u ugodnoj atmosferi tople ljetne večeri, park ispred Stare škole u Kaštel Sućurcu u četvrtak je ponovno postao pozornica vrhunske glazbe. Četvrta po redu Jazz večer u organizaciji Hrvatskog glazbenog društva Vitezovi sv. Jurja okupila je brojne ljubitelje dobre glazbe koji su ispunili gledalište i uživali u još jednom nezaboravnom glazbenom putovanju.
Sućurački orkestar pod ravnanjem Ive Jerkunice još je jednom potvrdio zašto je postao jedan od prepoznatljivih simbola kulturnog života mjesta. Uigrani glazbenici, bogat zvuk i raznovrstan repertoar tijekom večeri izmamili su dugotrajne pljeske zadovoljnih posjetitelja.
Uoči koncerta dirigent i umjetnički voditelj orkestra Ivo Jerkunica istaknuo je kako je riječ o već četvrtom izdanju ove glazbene priče:
– Ovo je četvrti koncert u nizu. Ljudima se sviđa i rado ga organiziramo. Prepoznatljivo lice, ali i glas, Gabriela Braičić ponovno je s nama. U našem repertoaru bit će spoj jazza, bluesa i funk glazbe. Otvorit ćemo s jednom funk numerom, zatim ćemo se prebaciti na bolero i bossa novu. Nadam se da će publika uživati – kazao je Jerkunica uoči nastupa.

I doista, publika je uživala od prvih taktova. Večer je otvorena energičnom izvedbom skladbe Inside Out, nakon čega su uslijedile poznate jazz i latino uspješnice poput The Girl from Ipanema i Besame Mucho. Publika je s posebnim oduševljenjem pratila i izvedbe skladbi Crazy Little Thing Called Love, Quiet Nights of Quiet Stars te Papa's Got a Brand New Bag, a glazbena šetnja nastavila se uz standarde Street Life, I've Got You Under My Skin i domaću skladbu O jednoj mladosti.
Posebnu emociju večeri donijela je vokalistica Gabriela Braičić, koja je po treći put nastupila sa sućuračkim orkestrom.
– Ovo je već treća godina da nastupam s Vitezovima Svetog Jurja. Svi smo se jako zbližili tako da me pozivaju svake godine. Ovog vikenda sam također pjevala u Kaštel Novom na Brcu zajedno sa Stipom Bakićem na otvaranju Kaštelanskog kulturnog ljeta u čast Tomi Bebiću. Upravo sam objavila novu pjesmu "Soho" pod umjetničkim imenom Bria i sada guram naprijed. Možda ću se probiti i izvan granica, internacionalno, vidjet ćemo. Najviše volim soul i gospel – kazala je Braičić.

Njezine interpretacije, popraćene sigurnom i dojmljivom pratnjom orkestra, publika je nagradila velikim pljeskom. Izvedbe su tijekom cijele večeri potvrđivale visoku razinu muziciranja Vitezova sv. Jurja, čiji su članovi još jednom pokazali zavidnu tehničku spremnost i glazbenu zrelost.
Za kraj večeri orkestar je dodatno podigao atmosferu latino ritmovima skladbi Sabor de Cuba, Earth, Wind & Fire Dance Mix te nezaobilaznom Oye Como Va, nakon čega je publika dugotrajnim pljeskom ispratila glazbenike sa pozornice.
Još jedna Jazz večer u Sućurcu tako je potvrdila kako spoj vrhunske glazbe, zvjezdanog neba i toplih ljetnih noći predstavlja recept kojem se publika iz godine u godinu rado vraća.
Foto: Roko Szarvaš

