
Gradsko vijeće Grada Kaštela na današnjoj je sjednici potvrdilo mandat Edina Zahića, koji će za vrijeme mirovanja mandata vijećnice Meri Bedalov-Smoje obnašati dužnost člana Gradskog vijeća. Odluka je donesena nakon što je Mandatna komisija utvrdila da su ispunjeni svi zakonski uvjeti za verifikaciju njegova mandata te je on pred vijećnicima položio zakletvu.
Na prošloj sjednici Gradskog vijeća Grada Kaštela službeno je potvrđeno da je vijećnica Meri Bedalov Smoje podnijela pisani zahtjev za mirovanje mandata iz osobnih razloga te je od 3. travnja 2026. godine njen mandat stavljen u mirovanje. Podsjetimo, Bedalov Smoje izabrana je u Gradsko vijeće s drugog mjesta zajedničke kandidacijske liste koalicije SDP-a i stranke Hoćemo pravedno.
Politička stranka Hoćemo pravedno obavijestila je nadležno tijelo Grada Kaštela, da Meri Bedalov-Smoje za vrijeme dok joj mandat miruje iz osobnih razloga, zamjenjuje neizabrani kandidat s liste, Edin Zahić koji je bio pod rednim brojem 5. navedene liste.
Nakon razmatranja dostavljene dokumentacije, Mandatna komisija utvrdila je da su ispunjeni svi zakonski uvjeti za verifikaciju mandata zamjenika vijećnice te je zaključila da će dužnost člana Gradskog vijeća za vrijeme mirovanja mandata Meri Bedalov-Smoje obnašati Edin Zahić koji je na današnjoj sjednici Gradskog vijeća i službeno započeo sa svojim mandatom nakon prisege pred gradskim vijećnicima.
Meri Bedalov-Smoje
Podsjetimo, Meri Bedalov Smoje u vijećničke klupe prvi je put ušla 2021. godine kao vijećnica MOST-a. Međutim, u rujnu 2024. godine odlučila je nastaviti svoj put kao nezavisna vijećnica, navodeći tada kao razlog mimoilaženje u mišljenjima o načinu rada unutar kaštelanskog ogranka te stranke. Nakon tog perioda, na posljednjim lokalnim izborima, povjerenje birača ponovno je dobila kao kandidatkinja stranke Hoćemo pravedno i to na zajedničkoj listi sa SDP-om.

